მსოფლიო ჩემპიონატზე ჯგუფები დაკომპლექტდა

0
41

ფეხბურთში მსოფლიო 2022 წლის ჩემპიონატის ფინალურ ეტაპზე ჯგუფები დადგინდა. კატარის დედაქალაქ დოჰაში გამართული კენჭისყრის შედეგია ასეთია:
A ჯგუფი: კატარი, ეკვადორი, სენეგალი, ნიდერლანდები.
B ჯგუფი: ინგლისი, ირანი, ამერიკის შეერთებული შტატები, უელსი/შოტლანდია – უკრაინას შორის გამარჯვებული.
C ჯგუფი: არგენტინა, საუდის არაბეთი, მექსიკა, პოლონეთი.
D ჯგუფი: საფრანგეთი, პერუ/ავსტრალია – არაბთა გაერთიანებული საამიროებს შორის გამარჯვებული, დანია, ტუნისი.
E ჯგუფი: ესპანეთი, კოსტა რიკა -ახალ ზელანდიას შორის გამარჯვებული, გერმანია, იაპონია.
F ჯგუფი:
 ბელგია, კანადა, მაროკო, ხორვატია.
G ჯგუფი: ბრაზილია, სერბეთი, შვეიცარია, კამერუნი.
H ჯგუფი: პორტუგალია, განა, ურუგვაი, სამხრეთ კორეა.
კენჭისყრას, რომელსაც 2000 სტუმარი დაესწრo, კარლი ლოიდი, ჯერმეინ ჯენასი და სამანტა ჯონსონი გაუძღვებიან. მათ კაფუ (ბრაზილია), ლოთარ მათეუსი (გერმანია), ადელ აჰმედ მალალაჰი (ყატარი), ალი დაეი (ირანი), ბორა მილუტინოვიჩი (სერბეთი/მექსიკა), ჯეი-ჯეი ოკოჩა (ნიგერია), რაბაჰ მაჯერი (ალჟირი) და ტიმ კეჰილი (ინგლისი) დაეხმარნენ.
მომავალი მსოფლიო პირველობა ყატარში 21 ნოემბრიდან 18 დეკემბრის ჩათვლით ჩატარდება.
ჯგუფი
21 ნოემბერი – I ტური

კატარი V ეკვადორი
სენეგალი V ნიდერლანდები
25 ნოემბერი – Iტური

კატარი სენეგალი
ნიდერლანდები ეკვადორი
29 ნოემბერი – III ტური

ნიდერლანდები კატარი
ეკვადორი სენაგალი
B ჯგუფი
21 ნოემბერი – ტური

ინგლისი ირანი
აშშ უელსი/შოტლანდია/უკრაინა
25 ნოემბერი – II ტური

ინგლისი აშშ
უელსი/შოტლანდია/უკრაინა ირანი
29 ნოემბერი – III ტური

უელსი/შოტლანდია/უკრაინა ინგლისი
ირანი აშშ
C ჯგუფი
22 ნოემბერი – ტური

არგენტინა საუდის არაბეთი
მექსიკა პოლონეთი
26 ნოემბერი – II ტური

არგენტინა მექსიკა
პოლონეთი საუდის არაბეთი
30 ნოემბერი – III ტური

პოლონეთი არგენტინა
საუდის არაბეთი მექსიკა
D ჯგუფი
22 ნოემბერი – ტური

საფრანგეთი ავსტრალია/პერუ/არაბთა გაერთიანებული საამიროები
დანია ტუნისი
26 ნოემბერი – II ტური

საფრანგეთი დანია
ტუნისი ავსტრალია/პერუ/არაბთა გაერთიანებული საამიროები
30 ნოემბერი – III ტური

ტუნისი საფრანგეთი
ავსტრალია/პერუ/არაბთა გაერთიანებული საამიროები დანია
E ჯგუფი
23 ნოემბერი – ტური

ესპანეთი კოსტა რიკა/ახალი ზელანდია
გერმანია იაპონია
27 ნოემბერი – II ტური

ესპანეთი გერმანია
იაპოანია კოსტა რიკა/ახალი ზელანდია
1 დეკემბერი – III ტური

იაპონია ესპანეთი
კოსტა რიკა/ახალი ზელანდია გერმანია
F ჯგუფი
23 ნოემბერი – ტური

ბელგია კანადა
მაროკო ხორვატია
27 ნოემბერი – II ტური

ბელგია მაროკო
ხორვატია კანადა
1 დეკემბერი – III ტური

ხორვატია ბელგია
კანადა მაროკო
G ჯგუფი
24 ნოემბერი – ტური

ბრაზილია სერბეთი
შვეიცარია კამერუნი
28 ნოემბერი – II ტური

ბრაზილია შვეიცარია
კამერუნი სერბეთი
2 დეკემბერი – III ტური

კამერუნი ბრაზილია
სერბეთი შვეიცარია
H ჯგუფი
24 ნოემბერი – ტური

პორტუგალია განა
ურუგვაი სამხრეთ კორეა
28 ნოემბერი – II ტური

პორტუგალია ურუგვაი
სამხრეთ კორეა განა
2 დეკემბერი – III ტური

სამხრეთ კორეა პორტუგალია
განა ურუგვაი
1/8-ფინალური ეტაპი
3 დეკემბერი

A ჯგუფის გამარჯვებული V B ჯგუფის მეორეადგილოსანი (მატჩი N 49)
C ჯგუფის გამარჯვებული V D ჯგუფის მეორეადგილოსანი (მატჩი N 50)
4 დეკემბერი

B ჯგუფის გამარჯვებული V A ჯგუფის მეორეადგილოსანი (მატჩი N 51)
D ჯგუფის გამარჯვებული V C ჯგუფის მეორეადგილოსანი (მატჩი 
52)
5 დეკემბერი

E ჯგუფის გამარჯვებული V F ჯგუფის მეორეადგილოსანი (მატჩი N 53)
G ჯგუფის გამარჯვებული V H ჯგუფის მეორეადგილოსანი (მატჩი 
54)
6 დეკემბერი

F ჯგუფის გამარჯვებული V E ჯგუფის მეორეადგილოსანი (მატჩი 55)
ჯგუფის გამარჯვებული V G ჯგუფის მეორეადგილოსანი (მატჩი 56)
1/4-ფინალური ეტაპი
9 დეკემბერი

მატჩი N 49-ის გამარჯვებული V მატჩი N 50-ის გამარჯვებული (მატჩი 57)
მატჩი N 53-ის გამარჯვებული V მატჩი N 54 გამარჯვებული (მატჩი 
58)
10 დეკემბერი

მატჩი N 51-ის გამარჯვებული V მატჩი N 52-ის გამარჯვებული (მატჩი N 59)
მატჩი N 55-ის გამარჯვებული V მატჩი N 56-ის გამარჯვებული (მატჩი 
N 60)
1/2-ფინალური ეტაპი
13 დეკემბერი

მატჩი N 57-ის გამარჯვებული V მატჩი N 58-ის გამარჯვებული (მატჩი N 61)
14 დეკემბერი

მატჩი N 59-ის გამარჯვებული V მატჩი N 60-ის გამარჯვებული (მატჩი N 62)
თამაში მე-3 ადგილისთვის – 17 დეკემბერი

მატჩი 61-ის დამარცხებული მატჩი N 62-ის დამარცხებული
ფინალი – 18 დეკემბერი

მატჩი 61-ის გამარჯვებული მატჩი N 62-ის გამარჯვებული