ევრო2020-ის კალენდარი

0
4

საფეხბურთო ევრო2020-ის 24 მონაწილიდან ჯერ მხოლოდ ოცის ვინაობაა ცნობილი და ოთხი გუნდი უცნობია, ჯგუფური ეტაპის კალენდარი კი შემდეგნაირად გამოიყურება:

A ჯგუფი
12 ივნისი, 23:00 საათი: თურქეთი – იტალია (რომი)
13 ივნისი, 17:00 საათი: უელსი – შვეიცარია (ბაქო)
17 ივნისი, 20:00 საათი: თურქეთი – უელსი (ბაქო)
17 ივნისი, 23:00 საათი: იტალია – შვეიცარია (რომი)
21 ივნისი, 20:00 საათი: შვეიცარია – თურქეთი (ბაქო)
21 ივნისი, 20:00 საათი: იტალია – უელსი (რომი)

B ჯგუფი
13 ივნისი, 20:00 საათი: დანია – ფინეთი (კოპენჰაგენი)
13 ივნისი, 23:00 საათი: ბელგია – რუსეთი (სანქტ-პეტერბურგი)
17 ივნისი, 17:00 საათი: ფინეთი – რუსეთი (სანქტ-პეტერბურგი)
18 ივნისი, 20:00 საათი: დანია – ბელგია (კოპენჰაგენი)
22 ივნისი, 23:00 საათი: რუსეთი – დანია (კოპენჰაგენი)
22 ივნისი, 23:00 საათი: ფინეთი – ბელგია (სანქტ-პეტერბურგი)

C ჯგუფი
14 ივნისი, 20:00 საათი: ავსტრია – ერთა ლიგის D დივიზიონის გამარჯვებული ან რუმინეთი A დივიზიონიდან (ბუქარესტი)
14 ივნისი, 23:00 საათი: ჰოლანდია – უკრაინა (ამსტერდამი)
18 ივნისი, 17:00 საათი: უკრაინა – ერთა ლიგის D დივიზიონის გამარჯვებული ან რუმინეთი A დივიზიონიდან (ბუქარესტი)
18 ივნისი, 23:00 საათი: ჰოლანდია – ავსტრია (ამსტერდამი)
22 ივნისი, 20:00 საათი: ერთა ლიგის D დივიზიონის გამარჯვებული ან რუმინეთი A დივიზიონიდან – ჰოლანდია (ამსტერდამი)
22 ივნისი, 20:00 საათი: უკრაინა – ავსტრია (ბუქარესტი)

D ჯგუფი
14 ივნისი, 17:00 საათი: ინგლისი – ხორვატია (ლონდონი)
15 ივნისი, 17:00 საათი: ერთა ლიგის C დივიზიონის გამარჯვებული – ჩეხეთი (გლაზგო)
19 ივნისი, 20:00 საათი: ხორვატია – ჩეხეთი (გლაზგო)
19 ივნისი, 23:00 საათი: ინგლისი – ერთა ლიგის C დივიზიონის გამარჯვებული (ლონდონი)
23 ივნისი, 23:00 საათი: ხორვატია – ერთა ლიგის C დივიზიონის გამარჯვებული (გლაზგო)
23 ივნისი, 23:00 საათი: ჩეხეთი – ინგლისი (ლონდონი)

E ჯგუფი
15 ივნისი, 20:00 საათი: პოლონეთი – ერთა ლიგის B დივიზიონის გამარჯვებული (დუბლინი)
15 ივნისი, 23:00 საათი: ესპანეთი – შვედეთი (ბილბაო)
19 ივნისი, 17:00 საათი: შვედეთი – ერთა ლიგის B დივიზიონის გამარჯვებული (დუბლინი)
20 ივნისი, 23:00 საათი: ესპანეთი – პოლონეთი (ბილბაო)
24 ივნისი, 20:00 საათი: ერთა ლიგის B დივიზიონის გამარჯვებული – ესპანეთი (ბილბაო)
24 ივნისი, 20:00 საათი: შვედეთი – პოლონეთი (დუბლინი)

F ჯგუფი
16 ივნისი, 20:00 საათი: ერთა ლიგის A ან D დივიზიონის გამარჯვებული – პორტუგალია (ბუდაპეშტი)
16 ივნისი, 23:00 საათი: საფრანგეთი – გერმანია (მიუნხენი)
20 ივნისი, 17:00 საათი: ერთა ლიგის A ან D დივიზიონის გამარჯვებული – საფრანგეთი (ბუდაპეშტი)
20 ივნისი, 20:00 საათი: პორტუგალია – გერმანია (მიუნხენი)
24 ივნისი, 23:00 საათი: პორტუგალია – საფრანგეთი (ბუდაპეშტი)
24 ივნისი, 23:00 საათი: გერმანია – ერთა ლიგის A ან D დივიზიონის გამარჯვებული (მიუნხენი)